Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Rozliczenia

Dostałam list w kopercie od dostawcy energii o istniejącej nadpłacie w kwocie 9,65 PLN. W kopercie był też druczek do wypełnienia wszystkimi ważnymi numerami i do odesłania aby te pieniążki mogli przelać mi na konto. Znając obecny świat, utrudniający wszystko co proste, domyślam się, że działy rozliczeniowe i wystawiające rachunki rozsiane są na pewno po całej Polsce i nic o sobie nie wiedzą. Ale przecież są komputery, bazy danych i inne technologie, więc czy naprawdę nie prościej jest odliczyć te 9 zeta od następnego rachunku???

A kolory tła grafiki pokrywają się dziś z kolorami na mojej koszuli 😉

Reklama

Autor: PaniKa

córka, żona, matka (to chronologicznie), KOBIETA (to przede wszystkim), nadpobudliwa emocjonalnie introwertyczka (a to na marginesie)

10 myśli na temat “Rozliczenia”

  1. Dziwi mnie to, mój dostawca energii standardowo odlicza, a zwrot tylko na wniosek. A nadpłata mi się taka uzbierała, że przez rok za prąd nie płaciłam. 😀

      1. Najwyraźniej. 😀 Bo to wygodniej dla wszystkich, przede wszystkim właśnie dla samego dostawcy… 😉
        Za to żeby nie było, że tacy zorganizowani, bardzo rzadko odczytują liczniki, spodziewałam się, że będą co roku, a tu trzeba im podać, jak się chce wyrównać opłaty…

  2. Widać jest dział nadpłat i komuś zależy, by była tam praca 😉 Czasem gdy wypełniam po raz kolejny druki, z nazwiskami, peselami itp to się zastanawiam po co ta komputeryzacja firm i urzędów skoro dalej bezsensowna i powtarzalna papierologia wygrywa.

  3. Trochę szkoda lasów na te papierologię. Ale z doświadczenia wiem że nikogo to nie interesuje. U nas jak jest zmiana druków bo jakiś jeden czy dwa paragrafy mają inną treść musimy wszystko wyrzucać. A nie lepiej byłoby korzystać do wyczerpania zapasów. Szalone bo i tak tego drobnym drukiem nikt nie czyta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: