Mamo, czy niebo może być na różowo?

Pisząc kilka miesięcy temu ten post o dziecięcym doborze kolorów i o tym jak łatwo wpędzamy wyobraźnię małego człowieka w schematyzm opierałam się nie tylko na własnych spostrzeżeniach, doświadczeniach i wnioskach, ale bazowałam też na treści artykuły, w którym jednym z przykładów był kolor nieba. Małe dzieci rysując nie zawsze używają kolorów, które nam dorosłym nasuwają się na myśl w pierwszej kolejności. Często jest tak, że naszą reakcją na niebo w kolorze różowym jest pytanie: „a dlaczego różowe? przecież niebo jest niebieskie. następnym razem narysuj niebieskie i białe chmurki”. A jakich kolorów używa Matka Natura do kolorowania nieba, szczególnie tego przy zachodzie słońca? Na pewno nie tylko tych z gamy niebieskiego. Moje wczorajsze niebo na zachodzie, o godzinie 21:30. Bez retuszu, tylko to co uchwycił aparat

róż1

róż2

Tak dziecko, niebo może być na różowo i nie tylko 🙂

Autor: cieniewiatru

córka, żona, matka (to chronologicznie), KOBIETA (to przede wszystkim), nadpobudliwa emocjonalnie introwertyczka (a to na marginesie)

14 myśli na temat “Mamo, czy niebo może być na różowo?”

  1. Jak tylko przeczytałam tytuł, przypomniał mi się tamten Twój post.
    Z okna naszego domu więcej jest obrazów pięknych zachodoów słońca, niż niebieskiego nieba i białych obłoczków…- taki obraz tylko okazjonalnie. Zazwyczaj niebo mamy przymglone, stalowe, szare.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s